Udržitelné nákupy - Levi´s, Converse, Bambule

21.10.2021

Udržitelnějších kolekcí a produktů ve Westfield Chodov stále přibývá, a tak je na čase zmapovat, co nového prodejci nabízí. A s tím nám pomohla slow fashion terapeutka a ambasadorka udržitelnějšího Westfield Chodov Kamila Vodochodská, která se s námi vydala po stopách obchodů s udržitelnější nabídkou.

Levi's

Značka Levi's je součástí inicitiativy BCI - Better Cotton Initiative, čímž podporuje pěstování bavlny v rodinných firmách a v bio kvalitě. Úplnou novinkou je pak barvení džínů tzv. WaterLess technologií, kdy k barvení není použita vůbec žádná voda. Celý proces probíhá inovativně za pomocí laseru.

Příkladem jsou kousky z kolekce Wellthread vyrobené z ekologicky pěstovaného konopí a barvené právě zmiňovanou suchou metodou.

Že Levi's nepřistupuje zodpovědně pouze k výrobě svých proslulých džínů, ukazuje i nová kolekce tenisek. Jejich svrchní materiál je z konopí, tkaničky z recyklované bavlny a při výrobě podešvy byla použita technologie OrthoLite Eco, díky které je ropná složka nahrazena olejem z luštěnin.

A co teprve sluneční brýle z dubové kůry a latexového mléka? Ač jejich složení zní až neuvěřitelně, přesvědčili jsme se doslova na vlastní oči, že jsou maximálně trendy a šetrné k životnímu prostředí zároveň.


Converse

Druhou zastávkou byla prodejna obuvi Converse. Jejich ikonické tenisky Chuck Taylor se totiž dočkaly své ekologičtější varianty Renew.

Tenisky kolekce Converse Renew jsou navrženy a vyrobeny tak, aby obsahovaly alespoň 25 % recyklovaných materiálů a přiblížily nás budoucnosti s nulovým odpadem. Průsvitná mezipodešev a podešev jsou vyrobené z recyklovaného gumového odpadu a tkaničky jsou dokonce ze 100 % z recyklovaného polyesteru. 


Bambule

Na závěr se podíváme ještě k prodejci dětského zboží a hraček Bambule. Řada zdejších produktů pro novorozence a kojence drží certifikací Oeko-Tex Standard 100, která zaručuje regulované množství nebezpečných chemikálií obsažených v textilu.

Dětské oblečení značky Cool Club využívá organickou bavlnu a je navrženo tak, aby bylo pohodlné, měkké a příjemné vůči dětské pokožce. Produkty z organické bavlny jednoduše poznáte díky speciálnímu štítku.

Druhou udržitelnější variantou jsou pak oblečky z recyklovaných materiálů, například z PET lahví. Věděli jste třeba, že na polstrování dětské bundy se využije recyklát až z 8 PET lahví?