JARO/LÉTO 2021

TIPY NA UDRŽITELNÉ KOLEKCE 

UDRŽITELNÝ DENIM

LEVIS

REPREVE 

Věděli jste, že každý rok více jak 30 miliónů plastových láhví zaplní naše skládky? Bohužel láhve nejsou moc biodegradibilní. Trvá to téměř 450 let, než se jedna obyčejná láhev kompletně rozloží. Ale co kdybychom měli možnost vzít tyto láhve a vytvořit něco dalšího? Představujeme Vám REPREVE®... REPREVE® je značka, která vyrábí vlákna ze 100% recyklovaných materiálů. Používají odpad obsahující plastové láhve a polyesterový odpad . Materiál byl představen v roce 2007 výrobcem Unifi Inc., sídlícím v Greensboro, Severní Karolíně.Produkty REPREVE® se vyrábějí z mixu bavlny a recyklovaných materiálů jako už zmiňované použité plastové láhve. Tímto se odstřihnou škodlivé skleníkové plyny z výrobního procesu a ušetří se spousta vody, aniž by se snížila kvalita, odolnost nebo výkon. Stylové a praktické, ale také udržitelné. To jsou pro Levi's® důležité vlastnosti, ale také principy, které jsou nám jako značce velmi blízké.

TENCEL® 
Je udržitelná látka, která se získává z celulózy a je jednou z látek, která je k životnímu prostředí nejpřátelštější a kterou si můžeš v dnešní době koupit. Je jemnější než hedvábí, nemačká se, saje lépe než bavlna a je chladivější než len. Levis tedy udělal to, co je pro naši platenu nejlepší, výrazně zvýšil používání tkaniny Tencel pro výrobu našeho oblečení.
UDRŽITELNÝ ODĚV

GAP

GAP - jedna z nejznámějších amerických značek volnočasového oblečení a doplňků, vstoupila na český a slovenský trh. Sortiment zahrnuje ikonické džínové produkty či kolekci Gap Logo, kterou zákazníci mají rádi, ale zároveň nabízí i speciální produktové řady jako například Gap for Good, kolekce vyrobena zodpovědně s respektem k naší planetě.
"69 % našich džínů je součástí programu Washwell, který šetří vodu, a 66 % naší bavlny je z obnovitelných zdrojů - certifikovaných, organických a recyklovaných materiálů z Ameriky nebo vyrobených ve spolupráci s iniciativou Better Cotton. Na budoucnosti záleží, a proto jí jdeme v GAP vstříc. Vytváříme pozitivní a dlouhodobě udržitelné změny šité na míru lepším zítřkům." Více naleznete zde na eshopu.


H&M

Udržitelnost hraje u značky H&M velmi významnou roli. Ve většině svých kolekcí využívá organické, recyklované nebo i inovativně vyrobené materiály, jako jsou organický bavlna, Tencel nebo recyklovaný polyester.
Navíc jako jedna z prvních značek H&M spustilo celosvětový program sběru nechtěného oblečení. Do jakékoli pobočky můžete donést oblečení nebo textil od jakékoli značky a v jakémkoli stavu. U H&M se pak postarají, aby Vámi odevzdanému oblečení byl dán druhý život. A navíc jako odměnu za Vaši uvědomělou volbu dostanete slevový voucher na svůj další nákup.


C&A

Snažíme se z udržitelnosti udělat nový standard a začínáme u našich produktů. Vytváříme ze starých věcí nové - ať už se jedná o materiály použité v naší kolekci nebo ramínka na oblečení. Používáme recyklovaný nylon, oblečení vyrábíme z recyklovaného polyesteru a pro některé džíny používáme recyklovanou bavlnu. Chráníme přírodní zdroje a minimalizujeme odpad. Více než 50% zboží je vyrobeno z udržitelnějších materiálů. Najdete je podle označení #wearthechange a zelených ikonek. Téměř polovina bavlny, kterou používáme, je certifikovaná organická bavlna.


ESPRIT

Aktuálně získáváme již 40 % materiálu z ekologicky udržitelných zdrojů. Tento trend stále roste... Přebíráme zodpovědnost, aby se kruh uzavřel. Na prvním místě je pro nás proto udržitelná produkce. Tedy pečlivé používání zdrojů, spravedlivé pracovní podmínky, bezpečné používání chemických látek, bez kterých se nelze obejít, a přísná kontrola všech emisí. Faktem je: spotřebováváme více zdrojů, než jaké jsou z dlouhodobého hlediska k dispozici. Takto to nemůže pokračovat. A už vůbec ne v módním průmyslu. Chceme proto stále více textilních materiálů recyklovat, kreativně využívat a opětovně používat na výrobu nových produktů. A pak ještě jednou. A pak ještě jednou. Tak použijeme to, co je již v hospodářském cyklu, aniž bychom museli přidávat něco nového.

Naše motto? Do good. Feel good.

Naše zásady jsou pro nás velmi důležité a proto podle nich také žijeme! V naší nabídce můžete objevit kolekci s přírodními barvami EarthColors® od společnosti Archroma, dále Better Denim, veganské produkty s certifikací PeTA a také Cradle Certified® Gold, vše pomocí Green Delivery, klimaticky neutrálním způsobem. Více informací naleznete ZDE.


VERO MODA

Naše udržitelná řada nese název AWARE by VERO MODA. Kolekce AWARE je prvním krokem k udržitelnějšímu světu módy. Při výrobě oděvů používáme recyklované materiály, jako jsou například bavlna, polyester, vlna a další. Vyvíjíme inovativní a udržitelnější materiály, jako jsou LENZING™ ECOVERO™ FIBRES, TENCEL™ LYOCELL FIBRES a další.
Protože se u nás věnujeme otázce udržitelnosti, zapojila se VERO MODA do projektu Great Green Wall. Za každou prodanou papírovou tašku věnujeme část peněz na výstavbu zeleně v Africe, kde má vzniknout 8 000 kilometrů stromového porostu. 

Pomáhá tedy každý, kdo si tašku zakoupí. Touto iniciativou si VERO MODA klade za cíl ovlivnit globální změnu klimatu a podpořit vytváření milionů pracovních míst ve venkovské Africe. 
Recyklovaný polyester je syntetický materiál, který je vyroben z odpadu, jako jsou plastové láhve, použité plastové oděvy a zbytky látek z výroby. Recyklace polyesteru šetří přírodní zdroje a snižuje množství textilního odpadu, což z recyklovaného polyesteru činí udržitelnější vlákno.
UDRŽITELNÉ SPODNÍ PRÁDLO

Oxalis dessous

I produkty z recyklovaných materiálů mohou být trendy.

Představujeme vám novou kolekci od francouzské značky Passionata s názvem Thelma. Tato jedinečná kolekce je vyrobena z materiálů, které jsou ze 73% recyklované podle globálního recyklačního standardu (GRS) a mají Evropskou certifikaci pro recyklované materiály. Spodní prádlo a doplňky z této kolekce dokazují, že i produkty vyrobené s důrazem na ekologii mohou vypadat skvěle.

Tato ucelená kolekce je vyrobena ve smetanové barvě a dokáže uspokojit téměř každého. Jednotlivé podprsenky a kalhotky jsou zdobeny jemnou krajkou a společně s perfektními střihy vytvářejí krásný celek. Za Vaši pozornost rozhodně stojí také doplňky v podobě košilky, topu, šortek a moderního kimona.


INTIMISSIMI

Po úspěchu první Green Collection v roce 2020, Intimissimi pokračuje s produkci mini kolekcí pro ty, kteří si přejí nosit oblečení, které je šetrné k životnímu prostředí. Kolekce jsou vyrobené z trvale udržitelných materiálů, jejichž složení i původ jsou ověřeny. Tato linie spodního a nočního prádla i úpletů doplňuje základní kolekci. Je vyrobena z certifikovaných materiálů, jejichž konkrétní složení se dozvíte na cedulce prádla. Green Collection je unikátní materiálovým složením s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. Tato kolekce zahrnuje různé řady spodního prádla jako například Nature's Dream, Light Flower anebo Evanescent Love. 


TEZENIS

Tezenis se rozhodnul navrhnout udržitelnou kolekci, aby minimalizovala svou ekologickou stopu, což je malé gesto s velkým dopadem. Všechny kousky nové řady základního spodního prádla obsahují recyklovanou krajku vyrobenou ze zbytků textilní výroby, které by jinak skončily na skládce. Tímto způsobem Tezenis dává odpadním materiálům druhý život a přeměňuje je na regenerovaný nylon, vlákno šetrné k životnímu prostředí se stejnými vlastnostmi jako nylon vyrobený z nových surovin. Kolekce recyklovaných krajkových podprsenek Be the Change bude k dispozici online na tezenis.com/cz od 22. března 2021.
UDRŽITELNÁ OBUV

CONVERSE

KOLEKCE RENEW

Nová kolekce Converse Renew klade velký důraz na rozměr udržitelnosti. Značka se neustále snaží zdokonalovat své metody výroby ve smyslu šetrnosti k životnímu prostředí. Dalším důkazem je novinka Renew, která obsahuje siluetu Chuck Taylor CRATER z recyklovaných materiálů. Konkrétně svršek tenisky je tvořen 50% z recyklovaných zbytků textilu a 50% z recyklovaných pet lahví. Částečně recyklovaná je také podrážka a vložka uvnitř boty.


BAŤA

Polobotky značky Weinbrenner Nature budou snem každé ženy, které není příroda lhostejná. Svršek z kvalitní broušené kůže, stélka ze 100% korku, podešev z lehčené pryže s příměsí recyklovaného materiálu. Teď můžete být trendy a zároveň šetrná k přírodě.
Baťovka - síťovka: lehká, skladná varianta, ekologická, která se stane vaším oblíbeným kouskem. Pryč s nadbytečnými jednorázovými taškami. Vždy se přizpůsobí svému obsahu, po vyndání věcí se opět vrátí do původní velikosti. Pojme i větší nákupy, vy si tak nebudete muset lámat hlavu, kam s nakoupenými věcmi. Je ideální i jako dárek.


HÖGL

WE CARE

Naší novou kolekcí Vám chceme dokázat, jak módní může být udržitelnost. Máme pouze jednu planetu a její zdroje nejsou nekonečné. Vnitřně všichni víme, že změna našeho chování je nevyhnutelná, a proto musíme naši planetu zabezpečit pro další generace. Společnost Högl, která je rodinným podnikem, vždy hleděla na budoucí generace a usilovala o šetrnou výrobu. Proč? Jednoduše proto, že udržitelnost znamená ve velké míře také kvalitu.
Čím je bota odolnější a pohodlnější, tím je udržitelnější. Proto se stále spoléháme na ruční výrobu i v dnešní době, kdy existuje nepřeberné množství různých technologií. Obuv vyrábíme v Evropě za přísné kontroly kvality a používáme výhradně pečlivě vybrané materiály prvotřídní kvality. Pracujeme výhradně s pravou kůži, která je jako vedlejší produkt při produkci masa. Pro tuto kolekci jsme primárně zvolili jehněčí kůži nappa, která je 100 % certifikovaná zlatým hodnocením od LWG (Leather Working Group). Jedná se o neziskovou organizaci, která vede kampaň za zlepšení životního prostředí v kožedělném průmyslu. Podporuje zpracování bez znečištění s nejnižší možnou spotřebou vody a energie.

Ať už je to certifikovaná kůže, inovativní materiály z obnovitelných vláken, Tencel tkaničky nebo EVA-WALK eco-podrážky, kde 30 % je vyrobeno z recyklovatelných materiálů, plníme své ekologické povinnosti. Během toho všeho jsme si uvědomili jednu věc: snaha o udržitelnost je nikdy nekončící proces, který neustále vyžaduje nové výrobní procesy šetrnější k životnímu prostředí. 

ECCO

Divize společnosti ECCO Leather v Nizozemí vyvinula novou revoluční technologii šetřící vodu, technologii DriTan™, která promění celosvětový kožedělný průmysl. Technologie DriTan™ snižuje množství vody potřebné pro činění kůží, což umožňuje koželužnám pracovat udržitelnějším způsobem. Technologie DriTan™ ušetří přibližně 20 litrů vody na jeden kus kůže, což představuje více než 25 milionů litrů vody ročně. Tato kůže je navíc co do kvality, vlastností a stability nerozeznatelná od té tradičně vyčiněné. Po dobu 10 000 let lidé činili kůži a vždy se předpokládalo, že je nemožné ji zpracovat bez použití velkého množství vody. ECCO Leather však vyvíjí a zdokonaluje způsob využití vlhkosti, která je již přítomná v kůžích a tím šetří vodu při jejich zpracování a činění. 
UDRŽITELNÉ SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

NEBBIA

Značka NEBBIA přináší na trh ekologické kousky už několik let. Svou cestu k ekologii odstartovala kolekcí Fitness meets Fashion vyrobenou ze SEQUAL vlákna. Španělská společnost SEQUAL spolupracuje s rybáři, nevládními organizacemi, místními komunitami a úřady na čištění oceánů od plastového odpadu. PET láhve se přemění na vločky a ty se následně změní na 100% polyesterové vlákno. Za 1 rok jsme spolu vyčistili plochu o rozloze Barcelony. 8 plastových lahví se rovná jednomu páru NEBBIA legín. 
Každá další NEBBIA kolekce přináší i ekologické alternativy. Dámské kolekce Aloha Babe nebo HERO kolekce zahrnují velké množství produktů vyrobených právě z materiálu SEQUAL, zatímco u pánských kouscích se většinou používá k výrobě stoprocentní bavlna. NEBBIA má produkci pouze v Evropě, čili tím redukuje emise spojené s dopravou a zaručuje kvalitu materiálu. NEBBIA oblečení ti bude podporou při tréninku, stejně jako ty jeho koupí podpoříš životní prostředí. 


ALPINE PRO

Česká značka sportovního a outdoorového oblečení ALPINE PRO se dlouhodobě snaží o zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Ve svých kolekcích pracuje s přírodními produkty a materiály, jejichž technologie je šetrná k životnímu prostředí. Při příležitosti olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 zapracovali návrháři do olympijské kolekce přírodní suroviny kávu a kukuřici, z nichž vznikla unikátní vlákna pro funkční materiály. Přírodní produkty a materiály naleznete i v nových kolekcích ALPINE PRO. Patří mezi ně vlákna z ovčí vlny Merino či bambusová vlákna u funkčního prádla. Příroda inspirovala také střihy kolekce a barvy, které souzní s přírodou.

Pro rok 2021 připravila značka ALPINE PRO speciální limitovanou edice trik s eko tematickými potisky, které jsou vyráběny ze 100% organické bavlny tzv. biobavlny. Jde o geneticky nemodifikovanou bavlnu, při jejímž pěstování se nevyužívají syntetická hnojiva ani pesticidy. Tradiční přírodní způsoby pěstování a zpracování biobavlny jsou šetrné k životnímu prostředí. Příjemnou vlastností organické bavlny je i její jemnost. Organické bavlněné vlákno si během zpracování uchovává více "chmýří", protože nebylo porušeno chemickými přípravky. Bavlněná tkanina je tak ve výsledku pevnější, pružnější, prodyšnější a zachovává si přirozenou měkkost. Trika z organické bavlny jsou tak velice příjemná na nošení. 

Z každého prodaného trika této limitované edice daruje ALPINE PRO na konto Českého svazu ochránců přírody 30 Kč. Svaz nově získané prostředky použije na ochranu a obnovu přírodního dědictví, ekologickou výchovu a podporu trvale udržitelného života.  


ADIDAS

Plastový odpad je problém, který nyní přesáhl únosnou hranici. Na každého obyvatele naší planety připadá 1 tuna plastu, z tohoto množství zůstává téměř 80 % odpadu, který znečišťuje oceány po celém světě. Společnost adidas přispívá k řešení těchto globálních problémů činy, které jsou velké jako společnost sama. S pomocí mnoha inovací a navázání několika partnerství se odhodlala k projetu KONEC PLASTOVÉHO ODPADU.
"Soustředíme se nejen na změnu vlastního podnikání, ale nově přicházíme ke změně celého našeho průmyslu," řekl James Carnes, viceprezident pro strategii značky.

Od roku 2012 přichází společnost adidas, ve spolupráci s partnery jako jsou např. Parley for the Oceans, Stella McCartney nebo U.S. International Space Station, s novými inovacemi a procesy při výrobě produktů s ohledem na životní prostředí. Pracujeme na vývoji nové generace sportovních oděvů vyrobených z materiálů, které dokážou navrátit rovnováhu planetě, která je naším domovem. Od ekologických inovací navržených podle živých organismů po průkopnická vlákna na rostlinné bázi. Textilie, které jsou vytvořeny odpovědně, ze zdrojů, které se obnovují v udržitelném tempu. Výrobky, které jsou navrženy v synergii s ekosystémy Země. Tato revoluce v oblasti materiálu staví na první místo nejen naše sportovce, ale také naši budoucnost. Materiály, které používáme, a postupy, kterými vyrábíme, měníme způsob, jak tvoříme a jak se posunujeme směrem k oběhovým systémům recyklace a opětovného využívání při výrobě produktů, které nebudete nikdy muset vyhodit. K produktům, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely a daly se sdílet. K produktům, které zůstanou ve hře déle. 

Od představení nového modelu obuvi v sídle OSN v roce 2015 trvá dlouhodobá ekologická spolupráce s organizací Parley for the Oceans, díky níž bylo vyrobeno více než 15 milionů párů obuvi z materiálu Parley Ocean Plastic®. Pracujeme rovněž s tkaninamy PRIMEBLUE a PRIMEGREEN , ve kterých je recyklováno 100 % použitého polyesteru.

PRIMEBLUE je tkanina obsahující vysoce funkční polyesterové vlákno Parley Ocean Plastic™. Nyní se stává součástí ikonických produktů jako např. Ultraboost 21. PRIMEGREEN je tkanina, která neobsahuje nepoužitý plast. Koncem letošního roku se stane součástí klíčových produktů.
Pro více informací navštivte adidas.com/sustainability a připojte se na Twitter a Instagram adidas.


PEEK PERFORMANCE

Skandinávské země jsou v udržitelnosti vždy o krok napřed a stejně tak i švédská sportovní značka Peak Performance, z portfolia VERMONT. Značka speciálně pro ty, kteří žijí ve městech, ale utíkají do přírody. Funkční materiály ochrání před vlhkostí i větrem, jsou lehké, prodyšné a rychleschnoucí a vůbec mají spoustu chytrých vlastností. Pro Peak Performace je důležité i ekologické zpracování, které šetří vodu, energii, i finanční prostředky. Recyklovaný polyester už z velké části nahradil ten klasický a u všech produktů se používá výhradně certifikovaná bavlna. Přirodu prostě milují a záleží jim na ní!
UDRŽITELNÉ OBLEČENÍ PRO KOJENCE A DĚTI

KITIKATE

Módní značka Kitikate přichází na český trh s kojeneckým oblečením s cílem prodávat kvalitní produkty, za jejichž výrobou a distribucí neleží stín pochybností o etice a ekologické odpovědnosti. Hlavním firemním krédem je nejen kvalita produktů, ale i dodržování maximálních ekologických a etických standardů. Její mateřská společnost Merkez bebek navrhuje a vyrábí jedinečné kojenecké oblečení již skoro 30 let. 
Před dvěma lety přešla zcela na ekologickou produkci za využití 100% bio bavlny pěstované a sklízené dle standardů GOTS. Kitikate je tak hrdým držitelem certifikátu GOTS.


BAMBULE

COOL CLUB - BLÍŽE K PŘÍRODĚ

COOL Club je jednou z nejoblíbenějších značek dětského oblečení, kterou si zamilují děti i rodiče. Každá kolekce je originál, nejen svými barvami, ale i motivem. Součástí kolekce na Jaro 2021 jsou i vybrané položky z organické bavlny a recyklovaných PET lahví. Položky z organické bavlny naleznete v kolekci pro novorozence. Každá položka, která je zpracovaná z organické bavlny je označená tímto štítkem. Oděvy z organické bavlny z kolekce pro novorozence jsou navrženy tak, aby byly pohodlné, měkké a příjemné vůči pokožce dítěte. Při výrobě nejsou požity žádné chemické látky, a tak jsou anti alergenní a šetrné k citlivé dětské pokožce. Díky tomuto jsou materiály, ze kterých jsou oděvy vyráběny vhodnou ECO-FRIENDLY variantou.


Recyklace PET lahví
V letošním roce COOL Club zahrnul mezi jarní kolekci dětského oblečení i pár kousků oděvu, které jsou částečně zpracovány z recyklovaných PET lahví. Konkrétně se jedná o dívčí a chlapecké jarní bundy, které mají polstrování vyrobené právě z recyklovaných PET lahví. Věděli jste, že na polstrování dětské bundy (3 až 8 let) bylo recyklováno 8 PET lahví?
Kompletní kolekce SS21 bude k dispozici na prodejně Království hraček BAMBULE, kde je COOL Club součástí, od půlky dubna 2021.
UDRŽITELNÁ KOSMETIKA

L'OCCITANE 

V současné době 91 % plastů, které používáme, není recyklováno a mnoho z nich nakonec končí v moři a přírodě. Kromě ničení nedotčených pláží nebo korálových útesů, plastový odpad poškozuje také mořský život. Mořská zvířata mohou považovat zářivě barevné plastové obaly za potraviny nebo se do nich zaplétat. Nemusíme hned začínat s velkými změnami. Ekologické uvědomění je třeba i přechod na používání náhradních náplní nebo bezobalových produktů. Během posledního desetiletí se stále více firem začalo zapojovat do snižování množství platů, které používají.
Firma L'Occitane byla vždy v popředí tohoto hnutí. Už je to 10 let, co byla uvedena na trh jejich první ekologická náhradní náplň - tekuté verbénové mýdlo obohacené o změkčující bambucké máslo a s jemně svůdnou vůní citronu. Dnes prodávají 25 ekologických náhradních náplní a plánují další.
Obaly některých produktů jsou vyrobeny z 100% recyklovaného PET plastu. Nově v jejich nabídce najdete i bezobalová tuhá mýdla nebo šampony.


ROSSMANN

Alterra - účinná síla přírody

Zdraví si zaslouží nejen naše tělo, ale i pokožka. Přírodní kosmetika Alterra, kterou najdete v sortimentu drogerií ROSSMANN, poskytuje přirozenou péči a je složena z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství či z lesního sběru. Vezeme se na zelené vlně, a tak na našich výrobcích najdete nejen označení vegan a BEZ mikroplastů, ale i pečeť NATRUE, kterou mohou nést pouze výrobky, které jsou nejméně ze 75 % přírodní, či pečeť GREEN BRANDS 2021/2022 za udržitelné podnikání. Dopřejte si sílu přírody s produkty Alterra.


KIEHL'S

Jemné tělové mýdlo "Made For All" Gentle Body Wash ctí všech pět pilířů KIEHL'S K + MADE BETTER™, zároveň je prvním produktem, jímž se Kiehl's snaží dosáhnout svých cílů v oblasti udržitelnosti. Složení mýdla je z 95 % tvořeno ingrediencemi z přírodních surovin, jež jsou stoprocentně biologicky rozložitelné, konkrétně z Aloe Vera získané udržitelnou cestou a výtažků ručně sbíraného mydlokoru tupolistého. Obal ze spotřebitelského tříděného odpadu přispívá k čistotě domácností a přitom pomáhá udržovat naši planetu zdravou. Mýdlo "Made For All" je vhodné pro všechny typy pleti, a to jak pro muže, tak pro ženy a děti od 3 let věku. Je tak jemné, že jej můžete použít na tělo, obličej i vlasy.


MANUFAKTURA 

Udržitelnost a ekologie se stávají neodmyslitelným prvkem moderního podnikání. Pro nás v Manufaktuře je ohleduplnost k životnímu prostředí přirozenou součástí našich aktivit již od samého počátku.

JSME 100% ČESKÁ FIRMA A VYRÁBÍME V ČECHÁCH

Sídlíme uprostřed Prahy a naprostou většinu naší kosmetiky vyvíjíme a vyrábíme ve vlastní výrobě v areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích. Těší nás, že nabízíme produkty, které díky své poctivé kvalitě a účinkům dokáží hrdě obstát v prostředí konkurence zahraničních produktů, jejichž doprava k nám zbytečně zatěžuje planetu.

MILUJEME LOKÁLNÍ INGREDIENCE

Inspirujeme se českou přírodou, kulturou a tradicí. Naše receptury jsou založeny především na přírodních ingrediencích - naše kosmetika jich obsahuje 97-99,5%. Najdete v nich české pivo, moravské víno, karlovarskou vřídelní sůl, léčivé byliny a ovoce typické pro české zahrady, sady a louky. Spolupracujeme s lokálními pěstiteli a vlastními silami si sbíráme a zpracováváme sedmikrásky do naší kosmetické kolekce. Tento rok plánujeme zařadit i vlastní sběr levandule.

PRIMÁRNĚ ČESKÉ A RECYKLOVATELNÉ OBALY

Otázce obalů věnujeme velkou pozornost. Obecně s nimi šetříme, rádi využíváme obaly z papíru, skla a dalších snadno recyklovatelných materiálů a spolupracujeme převážně s českými dodavateli. Lahvičky vyrábíme z nejkvalitnějšího plastu - PETU, který lze opakovaně recyklovat. Bílé obsahují 25% recyklátu, transparentní lahvičky dokonce 50%. Každý rok se nám díky tomu podaří ušetřit cca 10 t plastu. Tuby s hliníkovou vrstvou jsme tak nahradili čistě plastovými tubami, které umožňují snadnou recyklaci, odstranili jsme celofánové balení z našich toaletních vod atd.
POTRAVINY A JEJICH SKLADOVÁNÍ

dm drogerie markt

Biopotraviny představují nedílnou součást sortimentu dm a každý rok si nacházejí mezi zákazníky stále více příznivců. Oblíbená dm značka dmBio nabízí nyní část sortimentu biopotravin v ještě vyšší kvalitě, produkty splňují certifikaci Demeter. Demeter je certifikát, kterým se označují produkty biodynamického zemědělství. Udělení tohoto certifikátu je podmíněno splněním velmi přísných pravidel, které daleko přesahují směrnice pro ekologické zemědělství. Pečeť vyvinutá pro privátní značky jako např. dmBio garantuje vysokou kvalitu surovin a jejich precizní zpracování při výrobě.


ROSSMANN

enerBiO - certifikované jídlo plné potěšení
Neodmyslitelnou součástí sortimentu v drogeriích ROSSMANN je oblíbená privátní značka zdravé výživy enerBiO, která má širokou škálu produktů s vysoce kvalitními biopotravinami. Mnohé z nich jsou vegetariánské, bezlepkové nebo veganské, a umožňují tak kvalitní vyvážené stravování a dodávají tělu potřebnou energii. Produkty podléhají přísné kontrole a jsou označené certifikátem EG-Öko-Verordnung a logem Evropské unie pro biopotraviny. Značka se též pyšní certifikátem GREEN BRANDS 2021/2022. Produkty enerBiO jsou tím pravým jídlem pro váš každodenní život.STARBUCKS

Opětovně použitelné šálky

Snížení dopadu našich šálků na životní prostředí závisí na dvou vzájemně propojených faktorech: vývoj recyklovatelných šálků a motivace zákazníků, aby výrazně více využívali opětovně použitelné šálky. Mnoho našich zákazníků se stejně jako my pokouší zmírnit svůj negativní vliv na životní prostředí. Zákazníci, kteří mají v plánu zůstat v kavárně delší dobu, rovněž mohou požádat, aby jim byl nápoj připraven do keramického hrnku. Každý ušetřený papírový kelímek pomáhá chránit naše lesy. (Více informací o odlesňování se dozvíte od našich přátel z organizace Conservation International.)


FRUITISIMO

Fruitisimo jede na zelenou! Fruitisimo začalo koncem roku 2020 vyrábět své produkty ze zelené energie, a to pouze z obnovitelných zdrojů, které neničí naši planetu. Zelenou energii jim dodávají drobní lokální výrobci elektřiny, která je z přírodních zdrojů tedy ze síly větru, vody, slunce a bioplynu. Do budoucna plánuje zavést zelenou energii do všech poboček a kanceláří a jejich cílem je spolupracovat s dodavateli, kteří mají stejnou filozofii a energii čerpají pouze z obnovitelných zdrojů. Zároveň se chystají instalovat ve firemních objektech fotovoltaické panely a vyrábět si elektřinu sami.
Už delší dobu se také snaží minimalizovat produkci odpadu a snižovat počet plastů. Svým zákazníkům podávají ovocné a zeleninové drinky do recyklovaných rPET kelímků nebo do lahví, které se používají stále dokola. Zákazníky se snaží ke snižování plastů motivovat, proto při každém dalším nákupu se svou nebo Fruitisimo lahví mají nákup levnější. 
Produkty ze zelené energie si můžete už nyní objednávat online na Fruitisimo e-shopu a nebo si je zakoupit na Fruitisimo prodejnách. Na dlouhodobou udržitelnost se chtějí v nejbližších letech zaměřit a předpokládají, že v roce 2025 bude celé Fruitisimo fungovat zcela zeleně a s respektem k přírodě.


POTTEN & PANNEN - STANĚK

BRITA

Představuje nejpokročilejší technologii pro filtrování vody od německého výrobce s více než 50letou tradicí a zkušenostmi.
Filtrační technologie filtrů Brita Maxtra+ Pure Performance je založena na ryze přírodní technologii. Korpus filtru je vyroben z recyklovatelného plastu, který neobsahuje BPA a je určen pro trvalý kontakt s vodou. Filtrační směs uvnitř filtru je tvořena iontoměničem v podobě syntetické pryskyřice a mikročásticemi aktivního uhlí, které jsou vyrobeny ze skořápek kokosových ořechů. Jeden filtr je určený na přefiltrování 100 litrů vody nebo na 4 týdny používání - podle toho, která z podmínek uplyne dříve. Filtr obsahuje větší množství aktivního uhlí, a proto je účinnější při odfiltrování chlóru, herbicidů, pesticidů a zbytků léčiv.

Kolekce ECO Lite

Kolekce pánví ECO Lite od německého výrobce prémiového hliníkového nádobí Woll akcentuje aktuální ekologické trendy i při výrobě pánví. Nejmodernější hi-tech výrobní linka svého druhu v Evropě s pokročilou technologií tlakového lití umožňuje vyrobit odolné tělo pánve z tenčí vrstvy 100% recyklovaného hliníku. Ušetří se nejen materiál a energie při zpracování hliníkové slitiny, ale pánev je tak o 35 % lehčí* (což ocení zejména dámy, pro které mohu být některé pánve příliš těžké). Odnímatelné rukojeti a úchyty poklic jsou vyrobeny trvale udržitelnou technologií z lokálních surovin - využitím přibližně 40 % dřevěné mouky a mouky z olivových semen. Automatizované robotické nanášení nepřilnavého povrchu předchází plýtvání při aplikaci nepřilnavého povrchu. Celoplošné indukční dno pro maximálně efektivní a úsporné využívání indukčního ohřevu. Ekologické je i balení pánví, jejich přebal je z recyklovaného kartonu a produktové informace jsou vytištěny metodou šetrnou k životnímu prostředí. Největší ekologický přínos je dlouhá životnost pánví a odolnost nepřilnavého povrchu. 

FRESH & SAVE

Skoncujte s plýtváním jídlem! S vakuovací startovací sadou Zwilling FRESH & SAVE vám potraviny v chladničce a mrazničce vydrží čerstvé až 5x déle. Zapomeňte na velké a těžké vakuovačky a věčné hledání jednorázové vakuovací folie!
FRESH & SAVE = elegantní, kompaktní vakuovací program, který je kdykoli připraven k použití. Žádné dráty, jednoduchá obsluha. Dobíjecí elektrická vakuovací pumpa váží pouze 300 g a ovládá se jediným tlačítkem. Sama pozná, kdy se má vypnout. Skleněné vakuovací boxy jsou ideální do chladničky, opakovaně použitelné vakuovací sáčky perfektní do mrazničky.

LIKE TO GO & TO STAY

Razíte zero-waste styl a raději než v plastové dóze, která životnímu prostředí příliš neprospěje, si svůj oběd do práce odnesete v krásné porcelánové dóze - která je navíc multifunkční? Pak je právě pro vás určena kolekce To Go & To Stay německé značky Like od Villeroy & Boch. 

  • Multifunkční misky na oběd či svačinu fungují i jako skladovací dózy na potraviny
  • Lze je používat pro zapékání v klasické troubě a pro ohřev v mikrovlnné troubě (bez víčka)
  • Opatřeny jsou vzduchotěsným víčkem z porcelánu a silikonu
  • Lze dokoupit misky To Go & To Stay odlišných objemů, které svým průměrem pasují na víčka misek
  • Kvalitní glazura umožňuje každodenní mytí v myčce nádobí (bez silikonu)