TIPY NA UDRŽITELNÉ KOLEKCE

UDRŽITELNÝ ODĚV

GAP

O GapForGood: Všechny produkty, které mají ikonu "planety" jsou vyrobeny zodpovědně k naší planetě (méně odpadu, méně vody, nižší emise, lepší materiály). "Look good. Be Good."
Washwell™: Program Washwell™ jsme vyvinuli v roce 2016 a cílem je využít alespoň o 20 % méně vody s porovnáním s běžnými metodami praní oděvů. 
Program kvality vody: Vyvinut v roce 2003 společností GAP Inc. Náš program kvality vody si klade za cíl zajistit, aby naše džíny byly vyrobeny způsobem, který chrání místní vodní toky a minimalizuje dopad na životní prostředí.


ESPRIT

Odpovědnost za naši planetu, sociální aspekty a otázky životního prostředí nejsou pro Esprit důležité jen teoreticky, ale byly  zavedeny do praxe již v dobách založení společnosti v roce 1968, což bylo dlouho předtím, než se "eko móda" stala trendem. Recyklovatelná móda znamená ohleduplné zacházení s materiály i lidmi. Esprit podporuje nejen vyšší platy zaměstanců v regionu, navýšení zaměstnanosti žen, ale klade také důraz na co nejšetrnější výrobu oděvů, či obalových materiálů. Oblečení, obuv nebo doplňky vytváříme se záměrem používat je zodpovědně co nejdéle a také opakovaně. A když naše výrobky přestanou být pro člověka užitečné, mohou být bezpečně vráceny do biosféry. V současné době pracujeme s 26 udržitelnými materiály, např. LENZING™ ECOVERO™ FIBRES, TENCEL™ LYOCELL FIBRES. Pochlubit se můžeme certifikáty jako OCS, GOTS, GRS, RCS, BCCU atd. Vzhledem k tomu, že 55% naší celkové produkce tvoří bavlna, zavázali jsme se, že do roku 2023 budou kolekce vyráběny ze 100% udržitelné bavlny. Je nám potěšením sdílet, že v roce 2022 jsme již překročili hranici 90%. Více informací naleznete ZDE.


KARL LAGERFELD X AMBER VALLETTA

KARL LAGERFELD přizval modelku, herečku a aktivistku Amber Valletu jako spolutvůrkyni kolekce udržitelných doplňků. Limitovaná řada stylových doplňků - zahrnující i speciální edici kabelek K/Kushion - je vyrobena z inovativních a ekologických materiálů v duchu trvalé udržitelnosti.  "Tato kolaborace nám krásně ukazuje, že nemusíme obětovat svůj styl, když chceme nosit módu, která je odpovědná." AMBER VALLETA

Inovativní materiál získaný z rostlin je vyroben z kaktusů, které žijí ve svém přirozeném prostředí a nevyžadují herbicidy, pesticidy, ani zavlažování. Při barvení se používají organické pigmenty. Prošívaná kabelka K/Kushion je vyrobena z 90% GRS-certifikované recyklované bavlny. K získání neutrálně pískového odstínu bylo použito jen organického pigmentu. Tato trvale udržitelná limitovaná kolekce je součástí dlouhodobé strategie značky KARL LAGERFELD a stanovených cílů v G7 Fashion Pact. Zisk z prodeje kabelek K/Kushion bude věnován The Ocean Cleanup, nezávislé a dobročinné organizaci, která zbavuje oceány plastu.


FALCONERI

Falconeri: magická kombinace těch nejjemnějších přírodních vláken, italské řemeslo a inovativní procesy definují tuto jedinečnou značku, která od roku 2009 patří do společnosti Calzedonia Group. Zaměření na extrémně kvalitní kašmírové svetry pro ženy i muže. Z mongolských pastvin až k prodejnám; z prvotřídního materiálu, bez prostředníků, s důrazem na každý detail, s ohledem na lidi i přírodu. Specializace na výjimečné kousky z kašmíru, které se mohou předávat z generace na generaci, nepodléhají trendům. Pro ty, kteří preferují kvalitu nad kvantitou


JACK & JONES

V JACK & JONES věří v lepší způsob výroby oblečení a snížení odpadu. Zaměřují se na začlenění kruhového myšlení a principů štíhlé výroby v oblasti návrhů, výroby, balení, skladování i přepravy produktů. Používané obaly jsou stále častěji vyráběny z recyklovaných nebo odpovědně získaných materiálů. Velkou prioritou je také změna způsobu balení a označování produktů. Postupně se vyřazují původní plasty a volí se recyklované materiály a zároveň se navrhují nové procesy, které snižují potřebu obalů. Do konce roku 2021 budou všechny čiré plastové sáčky používané k ochraně produktů JACK & JONES pocházet z recyklovaných zdrojů. Závěsné štítky jsou vyrobeny z papíru s certifikací Forest Stewardship Council (FSC) a štítky pro péči jsou ze 100% recyklovaného polyesteru. Do roku 2025 budou všechny obaly určené pro spotřebitele 100% znovu použitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné.


C&A

C&A je v oblasti produkce denimu jedním z lídrů evropského trhu. Úsilí věnované výzkumu a inovacím se vyplatilo, neboť v posledních letech společnost představila revoluční denimové produkty. V roce 2018 vyvinula první džíny na světě se zlatou certifikací Cradle to Cradle (C2C™). V roce 2020 následovalo představení první denimové tkaniny Cradle to Cradle Certified™ Platinum, která była trefně pojmenována Forever Denim. Nově C&A vyrábí džíny v Německu ve své nedávno otevřené továrně FIT ( Factory for Innovation in Textiles ), která funguje bez uhlíku pouze za použití obnovitelných energií např. z větrných elektráren a solárních panelů. Ve výrobě se propojuje digitalizace, automatizace a umělá inteligence a používají inovativní zařízení a techniky, aby bylo dosaženo co neudržitelnějšího způsobu výroby. 


VERO MODA

Naše udržitelná řada nese název AWARE by VERO MODA. Kolekce AWARE je prvním krokem k udržitelnějšímu světu módy. Při výrobě oděvů používáme recyklované materiály, jako jsou například bavlna, polyester a vlna. Vyvíjíme inovativní a udržitelnější materiály, jako jsou LENZING™ ECOVERO™ FIBRES a TENCEL™ LYOCELL FIBRES. Recyklovaný polyester je syntetický materiál, který je vyroben z odpadu, jako jsou plastové láhve, použité plastové oděvy a zbytky látek z výroby. Recyklace polyesteru šetří přírodní zdroje a snižuje množství textilního odpadu, což z recyklovaného polyesteru činí udržitelnější vlákno.


LEVIS

Udržitelná móda bude v následujícím roce dominovat v kolekci Levi´s. Začátkem roku odstartoval projekt Levi´s second hand, v kterém od zákazníků vykupujeme staré džíny, které si můžou zaměnit za poukázku nebo slevu. S těchto džínů se potom pomocí recyklace vytváří nové plně recyklované džíny. Prvním státem v Evropě je Londýn a Berlín a budeme věřit, že se dostane na řadu i Česká Republika a Chodov. V nejnovější kolekci dbáme stále na džíny s logem Water<Less, kde při výrobě omezujeme počet litrů vody na minimum s na všechny zásahy jako díry, zesvětlení a opotřebení používáme laser.
V kolekci na jaro/léto 2022 se vracíme do dvou významných období, jako jsou 70. roky a 90. roky. V 70´s kolekci se objevují džíny s rozšířenými zvonovými nohavicemi, krátké topy, vesty a všechny věci jsou plně udržitelné. Tencel se objevuje v kolekci 90´s a to ve střihu HIGH LOOSE WAIST. Nejsvětlejší barva je vyrobené z lyocellu a recyklované bavlny. Letní kolekce plná šatů, šortek a halenek bude jen z konopí, a nebo z tencelu a věříme, že se brzy objeví na obchodě. 

REPREVE 

Věděli jste, že každý rok více jak 30 miliónů plastových láhví zaplní naše skládky? Bohužel láhve nejsou moc biodegradibilní. Trvá to téměř 450 let, než se jedna obyčejná láhev kompletně rozloží. Ale co kdybychom měli možnost vzít tyto láhve a vytvořit něco dalšího? Představujeme Vám REPREVE®... REPREVE® je značka, která vyrábí vlákna ze 100% recyklovaných materiálů. Používají odpad obsahující plastové láhve a polyesterový odpad . Materiál byl představen v roce 2007 výrobcem Unifi Inc., sídlícím v Greensboro, Severní Karolíně.Produkty REPREVE® se vyrábějí z mixu bavlny a recyklovaných materiálů jako už zmiňované použité plastové láhve. Tímto se odstřihnou škodlivé skleníkové plyny z výrobního procesu a ušetří se spousta vody, aniž by se snížila kvalita, odolnost nebo výkon. Stylové a praktické, ale také udržitelné. To jsou pro Levi's® důležité vlastnosti, ale také principy, které jsou nám jako značce velmi blízké.

TENCEL® 
Je udržitelná látka, která se získává z celulózy a je jednou z látek, která je k životnímu prostředí nejpřátelštější a kterou si můžeš v dnešní době koupit. Je jemnější než hedvábí, nemačká se, saje lépe než bavlna a je chladivější než len. Levis tedy udělal to, co je pro naši platenu nejlepší, výrazně zvýšil používání tkaniny Tencel pro výrobu našeho oblečení.


GRAND OPTICAL

Kolekce bio-acetate* značky DbyD je vyrobena z biologicky rozložitelných materiálů. Pro větší trvanlivost a méně odpadu jsme uzavřeli partnerství s předním světovým dodavatelem ekologicky šetrného bio-acetátového materiálu, společností Mazzucchelli 1849. Toto partnerství nám pomůže k nabídce brýlových obrouček šetrných k životnímu prostředí. Bioacetát se skládá z bavlny a vláken buničiny smíchaných se změkčovadlem vytvořených z přírodních materiálů. Díky tomu je DbyD bioacetát* 100% biologicky odbouratelný a recyklovatelný. Tyto brýle jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem tvarům obličeje, životnímu stylu a typům vzhledu. Vsadíme se, že kterékoliv z nich budou na vás vypadat velmi přirozeně. Dioptrické a sluneční brýle DbyD zakoupíte pouze v prodejnách GrandOptical.

* Brýlové obruby vyrobené z M49®, biologického a biologicky odbouratelného materiálu vyrobeného společností Mazzucchelli 1849.


H&M

Udržitelnost hraje u značky H&M velmi významnou roli. Ve většině svých kolekcí využívá organické, recyklované nebo i inovativně vyrobené materiály, jako jsou organický bavlna, Tencel nebo recyklovaný polyester.
Navíc jako jedna z prvních značek H&M spustilo celosvětový program sběru nechtěného oblečení. Do jakékoli pobočky můžete donést oblečení nebo textil od jakékoli značky a v jakémkoli stavu. U H&M se pak postarají, aby Vámi odevzdanému oblečení byl dán druhý život. A navíc jako odměnu za Vaši uvědomělou volbu dostanete slevový voucher na svůj další nákup.
UDRŽITELNÉ SPODNÍ PRÁDLO

OXALIS DESSOUS

Rádi bychom Vám představili úplně novou kolekci Softessence od francouzské značky Aubade. Jednotlivé podprsenky a kalhotky z této kolekce jsou zdobeny výšivkou, která vytváří květinový vzor a je až sametově jemná. Navíc tato kolekce dbá na udržitelnost, a právě výšivka je ze 100 % recyklovaného materiálu. Poznejte kouzlo recyklovaných materiálů a dokažte si, že i udržitelné produkty mohou být krásné.

Udržitelnost je o použitých materiálech, ale také o přístupu k oblékání celkově. Trendem poslední doby jsou menstruační kalhotky, které dokáží plně nahradit hygienické vložky a tampóny, což přírodě skutečně velmi uleví. Francouzská značka Chantelle přišla s menstruačními kalhotkami, které mají dva certifikáty, které dokazují perfektní a ekologické zpracování výrobků. Jedním je certifikát GOTS (Global organic textile standard) a druhým je Oeko tex standard 100, který pro oblast spodního prádla není lehké získat. Vyzkoušejte menstruační kalhotky a pomozte planetě od zbytečného odpadu.

Velice úspěšná kolekce Thelma od francouzské značky Passionata, která je vyrobena z větší části z recyklovaných materiálů (až 73 %) přichází s novou moderní hořčičnou barvou. Za Vaši pozornost rozhodně stojí také úžasné doplňky v podobě body, košilky a topu, které jsou pro Vás připraveny v černé a smetanové barvě. Recyklace u materiálů splňuje velice přísný evropský certifikát GRS (globální recyklační standard). Udělejte si radost a dejte šanci udržitelné módě.


INTIMISSIMI

Po úspěchu první Green Collection v roce 2020, Intimissimi pokračuje s produkci mini kolekcí pro ty, kteří si přejí nosit oblečení, které je šetrné k životnímu prostředí. Kolekce jsou vyrobené z trvale udržitelných materiálů, jejichž složení i původ jsou ověřeny. Tato linie spodního a nočního prádla i úpletů doplňuje základní kolekci. Je vyrobena z certifikovaných materiálů, jejichž konkrétní složení se dozvíte na cedulce prádla. Green Collection je unikátní materiálovým složením s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. Tato kolekce zahrnuje různé řady spodního prádla jako například Nature's Dream, Light Flower anebo Evanescent Love. 


TEZENIS

Tezenis se rozhodnul navrhnout udržitelnou kolekci, aby minimalizovala svou ekologickou stopu, což je malé gesto s velkým dopadem. Všechny kousky nové řady základního spodního prádla obsahují recyklovanou krajku vyrobenou ze zbytků textilní výroby, které by jinak skončily na skládce. Tímto způsobem Tezenis dává odpadním materiálům druhý život a přeměňuje je na regenerovaný nylon, vlákno šetrné k životnímu prostředí se stejnými vlastnostmi jako nylon vyrobený z nových surovin. Kolekce recyklovaných krajkových podprsenek Be the Change bude k dispozici online na tezenis.com/cz od 22. března 2021.
UDRŽITELNÁ OBUV

ECCO

Divize společnosti ECCO Leather v Nizozemí vyvinula novou revoluční technologii šetřící vodu, technologii DriTan™, která promění celosvětový kožedělný průmysl. Technologie DriTan™ snižuje množství vody potřebné pro činění kůží, což umožňuje koželužnám pracovat udržitelnějším způsobem. Technologie DriTan™ ušetří přibližně 20 litrů vody na jeden kus kůže, což představuje více než 25 milionů litrů vody ročně. Tato kůže je navíc co do kvality, vlastností a stability nerozeznatelná od té tradičně vyčiněné. Po dobu 10 000 let lidé činili kůži a vždy se předpokládalo, že je nemožné ji zpracovat bez použití velkého množství vody. ECCO Leather však vyvíjí a zdokonaluje způsob využití vlhkosti, která je již přítomná v kůžích a tím šetří vodu při jejich zpracování a činění. 
UDRŽITELNÉ SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

FJÄLLRÄVEN

U společnosti Fjällräven nenajdete jen udržitelnou kolekci, udržitelnost zde totiž není považována za samostatný projekt ani módní trend, je už od zrodu značky jádrem všeho, co dělá. Hlavní strategií Fjällrävenu je vytvářet odolné výrobky. Pokud bunda vydrží 10 let, její celoživotní dopad bude nižší, než u bundy, která se po roce opotřebuje. Oblečení i proto navrhuje nadčasově tak, aby výrazně nepodléhalo módním trendům. Výrobky jsou také navrženy tak, aby se daly snadno opravit a na každé kamenné prodejně Fjällräven je možné si produkty nechat navoskovat voskem Greenland Wax, který zvyšuje odolnost proti opotřebení.
Mnoho syntetických materiálů (jako nylon nebo polyester) jsou skvělé v outdoorovém průmyslu, rychle schnou a snadno se o ně pečuje, jsou však vyrobeny z fosilního paliva. Biologické materiály, včetně organické bavlny, mají také také určitý dopad; plodiny vyžadují hodně půdy a vody, musí se přepravovat, atd. Proto vidí Fjällräven největší budoucnost v používání již existujících materiálů. V sortimentu najdete spoustu produktů, při jejichž výrobě byl použitý například recyklovaný polyester nebo nylon. Mimo to společnost také věnuje svou energii vývoji nových materiálů, beroucích ohled na životní prostředí. Jedním z těchto materiálů je například Pine Weave vyrobený ze dřeva, který používá na výrobu svého nového Tree-Kånkenu
Udržitelný rozvoj je ve Fjällräven chápán jako rozvoj, který splňuje potřeby současnosti, aniž by byla ohrožena schopnost budoucích generací uspokojit své vlastní potřeby. Udržitelnost je rovnováha. Tenká hranice mezi teď a tady a budoucností. Fjällräven vyrábí vybavení, které zajistí, že váš příští trek bude trochu sušší a letní výlet trochu pohodlnější, s důrazem na to, aby budoucí generace mohly zažít stejné túry a výlety, jako nyní vy. 


HELLY HANSEN

Díky jejich Urban kolekci drží Helly Hansen obyvatele města v teple a pohodlí, aniž by cokoli slevili na stylu a funkčnosti. Tato Norská značka již více než 140 let poskytuje svým zákazníkům a profesionálům po celém světe spolehlivé modely do chladného podnebí. Od roku 2020 posouvá Helly Hansen své městské oblečení zase o krok dále uvedením své nové, ekologicky udržitelné řady - Mono Material.
Tato nová kolekce, ve které najdeme oděvy s jedinečnou konstrukcí materiálu, bere v úvahu celý životní cyklus oblečení, výsledkem čehož je oděv, který se snadno udržuje a snadno recykluje.
Kolekce Mono Material je vyrobená výhradně z polyesteru, a to včetně izolační výplně, která je složená ze 100% recyklovaného prachového polyesteru. Oděvy vyrobené z jednoho materiálu, jsou mnohem lepším zdrojem při kruhovém procesu, který má za cíl recyklaci textilu na textil. Při recyklaci na novou tkaninu si mono materiály zachovávají více ze svých původních vlastností a funkčnosti oproti jiným smíšeným vláknům. Bundy MONO MATERIAL jsou vyrobeny s ohledem na odpovědnost vůči životnímu prostředí a nedělají kompromisy v designu ani funkci. Navíc jsou lehké a pohodlné, což z nich dělá perfektní volbu pro každodenní nošení, kdykoli se chcete zahřát.


ALPINE PRO

Česká značka sportovního a outdoorového oblečení ALPINE PRO se dlouhodobě snaží o zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Ve svých kolekcích pracuje s přírodními produkty a materiály, jejichž technologie je šetrná k životnímu prostředí. Při příležitosti olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 zapracovali návrháři do olympijské kolekce přírodní suroviny kávu a kukuřici, z nichž vznikla unikátní vlákna pro funkční materiály. Přírodní produkty a materiály naleznete i v nových kolekcích ALPINE PRO. Patří mezi ně vlákna z ovčí vlny Merino či bambusová vlákna u funkčního prádla. Příroda inspirovala také střihy kolekce a barvy, které souzní s přírodou.
Pro rok 2022 připravila značka ALPINE PRO speciální limitovanou edici triček z organické bavlny tzv. biobavlny. Jde o geneticky nemodifikovanou bavlnu, při jejímž pěstování se nevyužívají syntetická hnojiva ani pesticidy. Tradiční přírodní způsoby pěstování a zpracování biobavlny jsou šetrné k životnímu prostředí. Příjemnou vlastností organické bavlny je i její jemnost. Organické bavlněné vlákno si během zpracování uchovává více "chmýří", protože nebylo porušeno chemickými přípravky. Bavlněná tkanina je tak ve výsledku pevnější, pružnější, prodyšnější a zachovává si přirozenou měkkost. Trika z organické bavlny jsou tak velice příjemná na nošení.


NEBBIA

Slovenská fitness značka NEBBIA představuje dámskou kolekci OCEAN SELECTED, která je vyrobena z recyklovaných oceánských plastů & určená pro aktivní ženy! 

  • Nápadité vzory a design inspirovaný přírodou
  • Inovativní ekologický materiál ze Španělska
  • Vzdušná látka odvádějící pot pro maximální jistotu 

PEAK PERFORMANCE

Skandinávské země jsou v udržitelnosti vždy o krok napřed a stejně tak i švédská sportovní značka Peak Performance, z portfolia VERMONT. Značka speciálně pro ty, kteří žijí ve městech, ale utíkají do přírody. Funkční materiály ochrání před vlhkostí i větrem, jsou lehké, prodyšné a rychleschnoucí a vůbec mají spoustu chytrých vlastností. Pro Peak Performace je důležité i ekologické zpracování, které šetří vodu, energii, i finanční prostředky. Recyklovaný polyester už z velké části nahradil ten klasický a u všech produktů se používá výhradně certifikovaná bavlna. Přirodu prostě milují a záleží jim na ní!
UDRŽITELNÉ OBLEČENÍ PRO KOJENCE A DĚTI

KITIKATE

Módní značka Kitikate přichází na český trh s kojeneckým oblečením s cílem prodávat kvalitní produkty, za jejichž výrobou a distribucí neleží stín pochybností o etice a ekologické odpovědnosti. Hlavním firemním krédem je nejen kvalita produktů, ale i dodržování maximálních ekologických a etických standardů. Její mateřská společnost Merkez bebek navrhuje a vyrábí jedinečné kojenecké oblečení již skoro 30 let. 
Před dvěma lety přešla zcela na ekologickou produkci za využití 100% bio bavlny pěstované a sklízené dle standardů GOTS. Kitikate je tak hrdým držitelem certifikátu GOTS.


BAMBULE

COOL Club je jednou z nejoblíbenějších značek dětského oblečení, kterou si zamilují děti i rodiče. Každá kolekce je originál, nejen svými barvami, ale i motivem. Součástí kolekce na jaro/léto 2022 jsou i vybrané položky z organické bavlny a recyklovaných PET lahví. Položky z organické bavlny naleznete v kolekci pro novorozence. Každá položka, která je zpracovaná z organické bavlny je označená tímto štítkem. Oděvy z organické bavlny z kolekce pro novorozence jsou navrženy tak, aby byly pohodlné, měkké a příjemné vůči pokožce dítěte. Při výrobě nejsou požity žádné chemické látky, a tak jsou anti alergenní a šetrné k citlivé dětské pokožce. Díky tomuto jsou materiály, ze kterých jsou oděvy vyráběny vhodnou ECO-FRIENDLY variantou.
V letošním roce COOL Club zahrnul mezi kolekci dětského oblečení i pár kousků oděvu, které jsou částečně zpracovány z recyklovaných PET lahví. Konkrétně se jedná o dívčí a chlapecké jarní bundy, které mají polstrování vyrobené právě z recyklovaných PET lahví. Věděli jste, že na polstrování dětské bundy (3 až 14 let) bylo recyklováno 8 PET lahví? Kompletní kolekce SS22 bude k dispozici na prodejně Království hraček BAMBULE, kde je COOL Club součástí.
 
UDRŽITELNÁ KOSMETIKA

MANUFAKTURA 

Manufaktura věnuje velkou pozornost otázce obalů, všeobecně s nimi šetří, využívá obaly z papíru a jiných lehko recyklovatelných materiálů od českých výrobců. Prodává koupelové soli na váhu do vlastních nádob. Používá ekologické nákupní tašky a nabízí i kvalitní bavlněné EKO tašky pro opakované použití. Soustavně pracuje na snížení energetické náročnosti své výroby i prodejen. Maximálně recykluje, minimalizuje tiskoviny a elektronizuje.
Pro Manufakturu je samozřejmostí využívání obnovitelných přírodních surovin s preferencí lokálních - v recepturách najdete poctivé české pivo, moravské víno, karlovarskou vřídelní sůl, vlastnoručně sbírané sedmikrásky, levanduli z Pálavy a další... Další významnou kapitolou jsou obaly - převážná část je vyráběna v Čechách. Lahvičky obsahují již několik let 30 % recyklovaného plastu a podíl recyklovaného plastu byl v roce 2021 navýšen na 50 %. "Doposud se nám tak podařilo uspořit neuvěřitelných 23 tun plastu. Obecně vždy přemýšlíme o obalu s ohledem na dopad na životní prostředí, netransportujeme v obalech vzduch, často využíváme papír...", říká Bára Čechová, kreativní ředitelka.

Udržitelnost je v Manufaktuře velkým tématem, které je nedílnou a pravidelnou součástí většiny porad a strategických rozhodnutí. Za jeden z nejdůležitějších přínosů v oblasti udržitelné krásy tato česká společnost považuje lokální původ.
Manufaktura nabízí zákazníkům špičkové produkty na světové úrovni, vyrobené v Česku, a tím nabízí kvalitní alternativu trendovým zahraničním produktům, které jsou k nám zbytečně importovány přes celou planetu.
Před Vánoci značka představila Revitalizující a hydratační tuhý EKO šampon z kolekce Meruňka. Je výjimečný tím, že na rozdíl od běžných šamponů obsahuje pouze 6 % vody, vydrží až 50 umytí a po jeho vypotřebování nevzniká žádný zbytečný odpad. Jeho výjimečně šetrná receptura bez konzervantů, sulfátů a silikonů s 98,80 % ingrediencí přírodního původu obsahuje cenné přírodní oleje (mandlový a meruňkový olej), bambucké máslo, extrakt z mořské řasy, ovesný beta-glukan a glycerin.

Příklon k udržitelným a zeleným produktům v komerční produkci možný je. Je potřeba počítat s tím, že je pracnější a dražší, zároveň má však vyšší potenciál získat věrné zákazníky a spokojené zaměstnance, kteří ocení, že pracují v ohleduplné společnosti. Je skvělé, že udržitelnost se pomalu stává nedílnou součástí podnikání. Podle Báry Čechové se musí značka, která chce být úspěšná, stále dívat vpřed, být opravdová, poctivá, nápaditá... Musí si vyhradit čas na neustálé sledování vývoje v oblasti ekologie a udržitelnosti a rozhodnutí činit rozvážně na základě sofistikovaných zdrojů a ne ukvapeně na základě módních vln. Nesmí zklamat své zákazníky, naopak je potřeba jim stále přinášet radost... "Za mimořádně důležité také považujeme to, v jakém prostředí a v jaké atmosféře značka tvoří, vyrábí, prodává... Jsme přesvědčení, že v našem případě jsou základním kamenem úspěchu dobré mezilidské vztahy a láska k Manufaktuře...", dodává Bára Č. Více o udržitelnosti v Manufaktuře se dozvíte na https://manufaktura.cz/udrzitelnost/. 


L'OCCITANE 

V současné době 91 % plastů, které používáme, není recyklováno a mnoho z nich nakonec končí v moři a přírodě. Kromě ničení nedotčených pláží nebo korálových útesů, plastový odpad poškozuje také mořský život. Mořská zvířata mohou považovat zářivě barevné plastové obaly za potraviny nebo se do nich zaplétat. Nemusíme hned začínat s velkými změnami. Ekologické uvědomění je třeba i přechod na používání náhradních náplní nebo bezobalových produktů. Během posledního desetiletí se stále více firem začalo zapojovat do snižování množství platů, které používají.
Firma L'Occitane byla vždy v popředí tohoto hnutí. Už je to 10 let, co byla uvedena na trh jejich první ekologická náhradní náplň - tekuté verbénové mýdlo obohacené o změkčující bambucké máslo a s jemně svůdnou vůní citronu. Dnes prodávají 25 ekologických náhradních náplní a plánují další. Obaly některých produktů jsou vyrobeny z 100% recyklovaného PET plastu. Nově v jejich nabídce najdete i bezobalová tuhá mýdla nebo šampony.


ROSSMANN

Alterra - účinná síla přírody

Zdraví si zaslouží nejen naše tělo, ale i pokožka. Přírodní kosmetika Alterra, kterou najdete v sortimentu drogerií ROSSMANN, poskytuje přirozenou péči a je složena z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství či z lesního sběru. Vezeme se na zelené vlně, a tak na našich výrobcích najdete nejen označení vegan a BEZ mikroplastů, ale i pečeť NATRUE, kterou mohou nést pouze výrobky, které jsou nejméně ze 75 % přírodní, či pečeť GREEN BRANDS 2021/2022 za udržitelné podnikání. Dopřejte si sílu přírody s produkty Alterra.


KIEHL'S

Iniciativa Future Made Better je cestou v snaze Kiehl´s ke snižování dopadu na životní prostředí a zlepšování prostředí komunit, které jsou nám nejblíže. Značka vytváří odpovědnější produkty s obsahem přírodních ingrediencí, udržitelnými, recyklovatelnými a již částečné recyklovanými obaly. Zároveň postupně zdokonaluje materiály, které používá ve svých obchodech a to od nábytku využívaného na buticích až po balící krabičky či tašky pro zákazníky. Neodmyslitelnou součástí je také zákaznicky recyklační program, kdy Vám vaše prázdné kosmetické kelímky vymění za miniatury produktů nebo cestovní balení. Není to jen mise společnosti Kiehl's, je to odpovědnost nás všech! Jedním z příkladů je jemné tělové mýdlo "Made For All" Gentle Body Wash ctí všech pět pilířů KIEHL'S K + MADE BETTER™, zároveň je prvním produktem, jímž se Kiehl's snaží dosáhnout svých cílů v oblasti udržitelnosti. Složení mýdla je z 95 % tvořeno ingrediencemi z přírodních surovin, jež jsou stoprocentně biologicky rozložitelné, konkrétně z Aloe Vera získané udržitelnou cestou a výtažků ručně sbíraného mydlokoru tupolistého. Obal ze spotřebitelského tříděného odpadu přispívá k čistotě domácností a přitom pomáhá udržovat naši planetu zdravou. Mýdlo "Made For All" je vhodné pro všechny typy pleti, a to jak pro muže, tak pro ženy a děti od 3 let věku. Je tak jemné, že jej můžete použít na tělo, obličej i vlasy.
POTRAVINY A JEJICH SKLADOVÁNÍ

STARBUCKS

Starbucks se zbarvuje symbolicky do zelena - na znamení ochrany životního prostředí. Pomoci můžete i vy! Pokud si svůj nápoj necháte připravit do vlastního hrníčku nebo tumbleru, ušetříte 10 Kč z ceny nápoje a také přispějete k menší zátěži přírody. Pokud ještě nemáte svůj tumbler nebo cold cup, určitě si vyberete z aktuální jarní nabídky, která vítá příchod jara. Naleznete v ní nové designové kousky na studené nápoje, termosky nebo znovupoužitelné kelímky. Doplnit můžete také svou domácí sbírku hrníčků originálním jarním kouskem. Užijte si příchod jara ve Starbucks! 


WATERDROP

Ve Waterdrop najdeš dvojí způsob udržitelnosti. Po zakoupení a spotřebování Mikrodrinků nám můžeš vrátit jejich prázdné kapsle, které za tebe ekologicky zrecyklujeme, a navíc za ně dostaneš body na svůj Klubový účet. Ty poté můžeš využít výměnou za doplněk nebo lahev.

Další cestou k udržitelnosti jsou nejen designové, ale také funkční lahve z borosilikátového skla či nerezové oceli, které ti pomohou s pitným režimem bez využití jednorázových toxických plastů. Třešničkou na dortu je fakt, že pitím našich Mikrodrinků a používáním udržitelných lahví ušetříš až 97 % obalového materiálu a výrazně snížíš svou uhlíkovou stopu.


LINDT

V Lindt & Sprüngli dbáme na výběr kakaových bobů, které jsou dále využity k produkci finálních čokoládových potěšení. To znamená, že produkujeme od "bobů k tabulkám". Opravdový dopad na lokální podmínky můžeme udělat pouze v případě, že víme, odkud kakaové boby pochází, kdo je vypěstoval, a jak byly šlechtěny. Proto jsme vyvinuli náš vlastní program udržitelnosti pro kakaové boby - Program pro farmáře Lindt & Sprüngli. Jsme hrdí na to, že v našich čokoládách používáme kakaové boby z našeho farmářského programu. Od roku 2020 pochází 100 % našich kakaových bobů z vysledovatelných zdrojů, které jsou externě ověřovány nezávislou třetí stranou. Jedná se o významný krok směrem k našemu cíli získávat do roku 2025 všechny kakaové produkty (boby, máslo, prášek) prostřednictvím programů udržitelnosti.


ALBERT

Záleží nám na tom, abyste jedli lépe. A také lépe žili. Proto hledáme způsoby, jak spojit naši vášeň pro kvalitní potraviny s šetrností k životnímu prostředí. Jednou z cest je snížit plýtvání jídlem, drogerií i obaly. V prodejně Albert na pražském Chodově jsme otevřeli zónu BezObalového nakupování. Spojuje sofistikovanou techniku s jednoduchou obsluhou a cit pro ekologii. Do opakovaně použitelných nádob tu nakoupíte vybraný sortiment Nature's Promise, BIO potravin nebo ekologické kosmetiky a drogerie. Seznamte se s budoucností nakupování ohleduplného k přírodě přímo u nás v OC Westfield Chodov nebo na našich stránkách https://www.albert.cz/bezobalu 


OXALIS

V prodejnách OXALIS balíme čaje a kávy do kompostovatelných sáčků, které jsou 100% rozložitelné. Rozšiřujeme také nabídku BIO produktů, které byly šetrně vypěstovány dle zásad ekologického zemědělství.

A pokud patříte mezi fanoušky bezobalového nákupu, odměníme vás při nákupu do své nádoby slevou.


dm drogerie markt

Biopotraviny představují nedílnou součást sortimentu dm a každý rok si nacházejí mezi zákazníky stále více příznivců. Oblíbená dm značka dmBio nabízí nyní část sortimentu biopotravin v ještě vyšší kvalitě, produkty splňují certifikaci Demeter. Demeter je certifikát, kterým se označují produkty biodynamického zemědělství. Udělení tohoto certifikátu je podmíněno splněním velmi přísných pravidel, které daleko přesahují směrnice pro ekologické zemědělství. Pečeť vyvinutá pro privátní značky jako např. dmBio garantuje vysokou kvalitu surovin a jejich precizní zpracování při výrobě.

Dále je v nabídce možnost nákupu ekologických čisticích a pracích prostředků do opakovaně použitelných plastových nádob v objemu 1 nebo 1,5 litru. Ty si zakoupíte pouze při prvním nákupu a můžete je v našich prodejnách po vypotřebování obsahu znovu naplnit. Například opakovaným naplněním 1 l lahve ušetříte 60 g plastu. Na výběr je ze čtyř produktů certifikované stáčené ekodrogerie značky Yellow & Blue: gel na nádobí s citronovou silicí, univerzální čistič s pomerančovou silicí, prací gel z mýdlových ořechů s vůní levandule a máchadlo prádla s levandulovým extraktem. Produkty značky Yellow & Blue jsou vyvíjeny v souladu s konceptem chemického minimalismu, jsou snadno biologicky odbouratelné a nejsou testovány na zvířatech.


ROSSMANN

enerBiO - certifikované jídlo plné potěšení
Neodmyslitelnou součástí sortimentu v drogeriích ROSSMANN je oblíbená privátní značka zdravé výživy enerBiO, která má širokou škálu produktů s vysoce kvalitními biopotravinami. Mnohé z nich jsou vegetariánské, bezlepkové nebo veganské, a umožňují tak kvalitní vyvážené stravování a dodávají tělu potřebnou energii. Produkty podléhají přísné kontrole a jsou označené certifikátem EG-Öko-Verordnung a logem Evropské unie pro biopotraviny. Značka se též pyšní certifikátem GREEN BRANDS 2021/2022. Produkty enerBiO jsou tím pravým jídlem pro váš každodenní život.FRUITISIMO

Fruitisimo jede na zelenou! Fruitisimo začalo koncem roku 2020 vyrábět své produkty ze zelené energie, a to pouze z obnovitelných zdrojů, které neničí naši planetu.Zelenou energii jim dodávají drobní lokální výrobci elektřiny, která je z přírodních zdrojů tedy ze síly větru, vody, slunce a bioplynu.

Do budoucna plánuje zavést zelenou energii do všech poboček a kanceláří a jejich cílem je spolupracovat s dodavateli, kteří mají stejnou filozofii a energii čerpají pouze z obnovitelných zdrojů. Zároveň se chystají instalovat ve firemních objektech fotovoltaické panely a vyrábět si elektřinu sami. Už delší dobu se také snaží minimalizovat produkci odpadu a snižovat počet plastů. Svým zákazníkům podávají ovocné a zeleninové drinky do recyklovaných rPET kelímků a lahví, které se používají stále dokola. Zákazníky se snaží ke snižování plastů motivovat, proto při každém dalším nákupu se svou nebo Fruitisimo lahví mají nákup levnější. Produkty ze zelené energie si můžete už nyní objednávat online na Fruitisimo e-shopu nebo si je zakoupit na Fruitisimo prodejnách. Na dlouhodobou udržitelnost se chtějí v nejbližších letech zaměřit a předpokládají, že v roce 2025 bude celé Fruitisimo fungovat zcela zeleně a s respektem k přírodě.


POTTEN & PANNEN - STANĚK

BRITA

Představuje nejpokročilejší technologii pro filtrování vody od německého výrobce s více než 50letou tradicí a zkušenostmi.
Filtrační technologie filtrů Brita Maxtra+ Pure Performance je založena na ryze přírodní technologii. Korpus filtru je vyroben z recyklovatelného plastu, který neobsahuje BPA a je určen pro trvalý kontakt s vodou. Filtrační směs uvnitř filtru je tvořena iontoměničem v podobě syntetické pryskyřice a mikročásticemi aktivního uhlí, které jsou vyrobeny ze skořápek kokosových ořechů. Jeden filtr je určený na přefiltrování 100 litrů vody nebo na 4 týdny používání - podle toho, která z podmínek uplyne dříve. Filtr obsahuje větší množství aktivního uhlí, a proto je účinnější při odfiltrování chlóru, herbicidů, pesticidů a zbytků léčiv.

Kolekce ECO Lite

Kolekce pánví ECO Lite od německého výrobce prémiového hliníkového nádobí Woll akcentuje aktuální ekologické trendy i při výrobě pánví. Nejmodernější hi-tech výrobní linka svého druhu v Evropě s pokročilou technologií tlakového lití umožňuje vyrobit odolné tělo pánve z tenčí vrstvy 100% recyklovaného hliníku. Ušetří se nejen materiál a energie při zpracování hliníkové slitiny, ale pánev je tak o 35 % lehčí* (což ocení zejména dámy, pro které mohu být některé pánve příliš těžké). Odnímatelné rukojeti a úchyty poklic jsou vyrobeny trvale udržitelnou technologií z lokálních surovin - využitím přibližně 40 % dřevěné mouky a mouky z olivových semen. Automatizované robotické nanášení nepřilnavého povrchu předchází plýtvání při aplikaci nepřilnavého povrchu. Celoplošné indukční dno pro maximálně efektivní a úsporné využívání indukčního ohřevu. Ekologické je i balení pánví, jejich přebal je z recyklovaného kartonu a produktové informace jsou vytištěny metodou šetrnou k životnímu prostředí. Největší ekologický přínos je dlouhá životnost pánví a odolnost nepřilnavého povrchu. 

FRESH & SAVE

Skoncujte s plýtváním jídlem! S vakuovací startovací sadou Zwilling FRESH & SAVE vám potraviny v chladničce a mrazničce vydrží čerstvé až 5x déle. Zapomeňte na velké a těžké vakuovačky a věčné hledání jednorázové vakuovací folie!
FRESH & SAVE = elegantní, kompaktní vakuovací program, který je kdykoli připraven k použití. Žádné dráty, jednoduchá obsluha. Dobíjecí elektrická vakuovací pumpa váží pouze 300 g a ovládá se jediným tlačítkem. Sama pozná, kdy se má vypnout. Skleněné vakuovací boxy jsou ideální do chladničky, opakovaně použitelné vakuovací sáčky perfektní do mrazničky.

LIKE TO GO & TO STAY

Razíte zero-waste styl a raději než v plastové dóze, která životnímu prostředí příliš neprospěje, si svůj oběd do práce odnesete v krásné porcelánové dóze - která je navíc multifunkční? Pak je právě pro vás určena kolekce To Go & To Stay německé značky Like od Villeroy & Boch. 

  • Multifunkční misky na oběd či svačinu fungují i jako skladovací dózy na potraviny
  • Lze je používat pro zapékání v klasické troubě a pro ohřev v mikrovlnné troubě (bez víčka)
  • Opatřeny jsou vzduchotěsným víčkem z porcelánu a silikonu
  • Lze dokoupit misky To Go & To Stay odlišných objemů, které svým průměrem pasují na víčka misek
  • Kvalitní glazura umožňuje každodenní mytí v myčce nádobí (bez silikonu)