WESTFIELD CHODOV

RECYKLAČNÍ A UDRŽITELNÉ SLUŽBY

L'OCCITANE 

PRVNÍ PLNÍCÍ STANICE

Závazek L'OCCITANE k omezování odpadu se povedlo posunout ještě o kousek dál!

V prodejně ve Westfield Chodov nainstalovali svou první plnící stanici v České republice. Nyní si tak můžete přinést svou prázdnou lahev od jednoho z 5 vybraných produktů L'OCCITANE a doplnit si ho, aniž by bylo potřeba využít nový plastový obal Nebo si můžete přímo na místě koupit krásnou plechovou lahev a tu pak plnit donekonečna. V plnicí stanici naleznete těchto 5 produktů L'OCCITANE: Sprchový olej Mandle, Sprchový gel Verbena, Šampon na suché a poškozené vlasy, Kondicionér na suché a poškozené vlasy, Tekuté mýdlo na ruce Bambucké máslo a verbena.

ALBERT

BEZ OBALU

Záleží nám na tom, abyste jedli lépe. A také lépe žili. Proto hledáme způsoby, jak spojit naši vášeň pro kvalitní potraviny s šetrností k životnímu prostředí. Jednou z cest je snížit plýtvání jídlem, drogerií i obaly. V prodejně Albert na pražském Chodově jsme otevřeli zónu BezObalového nakupování. Spojuje sofistikovanou techniku s jednoduchou obsluhou a cit pro ekologii. Do opakovaně použitelných nádob tu nakoupíte vybraný sortiment Nature's Promise, BIO potravin nebo ekologické kosmetiky a drogerie. Seznamte se s budoucností nakupování ohleduplného k přírodě přímo u nás v OC Westfield Chodov nebo na našich stránkách https://www.albert.cz/bezobalu 

FUSAKLE

NAČEPUJTE SI PRACÍ GEL

Gel ze složek rostlinného původu neobsahuje fosfáty, chlór, EDTA, formaldehyd ani syntetická barviva univerzální na barevné i černé prádlo bez potřeby přidat aviváž, protože krásně voní. Kup si u nás i skleněné nádoby v objemu 0,5L a 1L nebo si přines vlastní. Fusakle spolupracují s lokálním českým výrobcem pracích prostředků značky Qualt. Ta si plně uvědomuje dopad používání pracích prostředků na životní prostředí a proto zařadila do své výroby prostředky, které získaly známku "Ekologicky šetrný výrobek".

VESELÁ VEVERKA

PŘINESTE SI VLASTNÍ NÁDOBU

Nakupte sortiment Veselá Veverka s ohledem na přírodu do vlastní nádoby. Až budete příště přemýšlet nad rychlým, chutným a ideálně také zdravým řešením malého hladu nebo velké chuti mlsat, vzpomeňte si na Veselou Veverku.


dm drogerie markt

V prodejně dm je v nabídce možnost nákupu ekologických čisticích a pracích prostředků do opakovaně použitelných plastových nádob v objemu 1 nebo 1,5 litru. Ty si zakoupíte pouze při prvním nákupu a můžete je v našich prodejnách po vypotřebování obsahu znovu naplnit. Například opakovaným naplněním 1 l lahve ušetříte 60 g plastu. Na výběr je ze čtyř produktů certifikované stáčené ekodrogerie značky Yellow & Blue: gel na nádobí s citronovou silicí, univerzální čistič s pomerančovou silicí, prací gel z mýdlových ořechů s vůní levandule a máchadlo prádla s levandulovým extraktem. Produkty značky Yellow & Blue jsou vyvíjeny v souladu s konceptem chemického minimalismu, jsou snadno biologicky odbouratelné a nejsou testovány na zvířatech.

NESPRESSO

Nespresso nabízí program recyklace použitých hliníkových kapslí s kávou Nespresso a podporuje své zákazníky, aby tento program aktivně využívali a dali kapslím druhý život. Hliník jako obalový materiál zajišťuje dlouhodobé zachování čerstvosti křehkých aroma a bohatých chutí kávy. Zároveň je to 100% a nekonečně recyklovatelný materiál, recyklací tedy neztrácí žádnou ze svých vlastností. V roce 2020 společnost Nespresso představila první kapsle vyrobené z 80 % z recyklovaného hliníku a jejich nabídka se stále rozšiřuje. Z recyklovaných kapslí vznikají i unikátní projekty jako limitované edice kapesního nože Rybička, jejichž prodejem Nespresso podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem.

Použité hliníkové kapsle je možné odevzdat v Nespresso Boutiques, dopravci DPD při převzetí objednávky kávy, odeslat přes Zásilkovnu s použitím kódu 96456023 nebo mohou zákazníci v Praze využít síť kontejnerů na tříděný odpad - více než 1 700 šedých kontejnerů určených ke sběru kovových obalů. Společnost Nespresso pak zajišťuje následnou recyklaci. Více se o recyklaci dozvíte zde.

DATART

DATART nabízí svým zákazníkům možnost v každé prodejně bezplatně odevzdat malý spotřebič k ekologické likvidaci. Přinést můžete jak mixéry, fény, rádia, vysavače či smartphony, tak baterie nebo třeba žárovky. A pokud máte doma vysloužilý velký spotřebič, se kterým se nechcete tahat, DATART vám jej v rámci prémiové dopravy DOPRAVART odveze. Přispějte s námi k ochraně životního prostředí. Více informací zde. 


STARBUCKS

Starbucks se zbarvuje symbolicky do zelena - na znamení ochrany životního prostředí. Pomoci můžete i vy! Pokud si svůj nápoj necháte připravit do vlastního hrníčku nebo tumbleru, ušetříte 10 Kč z ceny nápoje a také přispějete k menší zátěži přírody. Pokud ještě nemáte svůj tumbler nebo cold cup, určitě si vyberete z aktuální jarní nabídky, která vítá příchod jara. Naleznete v ní nové designové kousky na studené nápoje, termosky nebo znovupoužitelné kelímky. Doplnit můžete také svou domácí sbírku hrníčků originálním jarním kouskem. Užijte si příchod jara ve Starbucks!


RECYKLAČNÍ KONTEJNER

Ve Westfield Chodov naleznete také oranžový kontejner na použitý textil. Cestu k východu Z ČERVENÝCH GARÁŽÍ U HYPERMARKETU ALBERT, kde se kontejner nachází, si za tu dobu našla řada zákazníků. Odevzdali do něj už 2 939 kilogramů oblečení, látek a jiných doplňků.
Firma Potex, která oranžový kontejner ve Westfield Chodov provozuje, tímto způsobem nashromážděné oblečení rozděluje mezi řadu neziskových organizací (například Centrum sociálních služeb Praha nebo spolky Progressive a Naděje). 

FRUITISIMO

Už delší dobu se také snaží minimalizovat produkci odpadu a snižovat počet plastů. Svým zákazníkům podávají ovocné a zeleninové drinky do recyklovaných rPET kelímků a lahví, které se používají stále dokola. Zákazníky se snaží ke snižování plastů motivovat, proto při každém dalším nákupu se svou nebo Fruitisimo lahví mají nákup levnější.