WESTFIELD CHODOV

RECYKLAČNÍ A UDRŽITELNÉ SLUŽBY

L'OCCITANE 

PRVNÍ PLNÍCÍ STANICE

Závazek L'OCCITANE k omezování odpadu se povedlo posunout ještě o kousek dál!

V prodejně ve Westfield Chodov nainstalovali svou první plnící stanici v České republice. Nyní si tak můžete přinést svou prázdnou lahev od jednoho z 5 vybraných produktů L'OCCITANE a doplnit si ho, aniž by bylo potřeba využít nový plastový obal Nebo si můžete přímo na místě koupit krásnou plechovou lahev a tu pak plnit donekonečna. V plnicí stanici naleznete těchto 5 produktů L'OCCITANE: Sprchový olej Mandle, Sprchový gel Verbena, Šampon na suché a poškozené vlasy, Kondicionér na suché a poškozené vlasy, Tekuté mýdlo na ruce Bambucké máslo a verbena.

ALBERT

BEZ OBALU

Záleží nám na tom, abyste jedli lépe. A také lépe žili. Proto hledáme způsoby, jak spojit naši vášeň pro kvalitní potraviny s šetrností k životnímu prostředí. Jednou z cest je snížit plýtvání jídlem, drogerií i obaly. V prodejně Albert na pražském Chodově jsme otevřeli zónu BezObalového nakupování. Spojuje sofistikovanou techniku s jednoduchou obsluhou a cit pro ekologii. Do opakovaně použitelných nádob tu nakoupíte vybraný sortiment Nature's Promise, BIO potravin nebo ekologické kosmetiky a drogerie. Seznamte se s budoucností nakupování ohleduplného k přírodě přímo u nás v OC Westfield Chodov nebo na našich stránkách https://www.albert.cz/bezobalu 

VESELÁ VEVERKA

PŘINESTE SI VLASTNÍ NÁDOBU

Nakupte sortiment Veselá Veverka s ohledem na přírodu do vlastní nádoby. Až budete příště přemýšlet nad rychlým, chutným a ideálně také zdravým řešením malého hladu nebo velké chuti mlsat, vzpomeňte si na Veselou Veverku.


dm drogerie markt

V prodejně dm je v nabídce možnost nákupu ekologických čisticích a pracích prostředků do opakovaně použitelných plastových nádob v objemu 1 nebo 1,5 litru. Ty si zakoupíte pouze při prvním nákupu a můžete je v našich prodejnách po vypotřebování obsahu znovu naplnit. Například opakovaným naplněním 1 l lahve ušetříte 60 g plastu. Na výběr je ze čtyř produktů certifikované stáčené ekodrogerie značky Yellow & Blue: gel na nádobí s citronovou silicí, univerzální čistič s pomerančovou silicí, prací gel z mýdlových ořechů s vůní levandule a máchadlo prádla s levandulovým extraktem. Produkty značky Yellow & Blue jsou vyvíjeny v souladu s konceptem chemického minimalismu, jsou snadno biologicky odbouratelné a nejsou testovány na zvířatech.

STARBUCKS

Omezování produkce odpadu je jedním z primárních zájmů společnosti Starbucks. Již od roku 2008 mají zákazníci v České republice možnost nechat si připravit nápoj do vlastního kelímku, a kromě životního prostředí tak ušetří i 10 Kč za každý nápoj.
Starbucks se snaží zákazníky k omezování jednorázových kelímků motivovat i širokou nabídkou tumblerů a znovupoužitelných kelímků.

Od roku 2021 je každý jednorázový kelímek v kavárnách Starbucks zpoplatněn částkou 1 Kč.
Veškerý výnos z tohoto poplatku bude věnován iniciativě Sazimebudoucnost.cz a jejím projektům na sázení stromů a obnovu české krajiny.
Už máte svůj Reusable Cup? ♻️ Přijďte si pro něj do své oblíbené kavárny Starbucks a vychutnejte si svůj nápoj připravený do znovu použitelného kelímku vždy o 10 Kč levněji. 

NESPRESSO

Nespresso nabízí program recyklace použitých hliníkových kapslí s kávou Nespresso a podporuje své zákazníky, aby tento program aktivně využívali a dali kapslím druhý život. Hliník jako obalový materiál zajišťuje dlouhodobé zachování čerstvosti křehkých aroma a bohatých chutí kávy. Zároveň je to 100% a nekonečně recyklovatelný materiál, recyklací tedy neztrácí žádnou ze svých vlastností. V roce 2020 společnost Nespresso představila první kapsle vyrobené z 80 % z recyklovaného hliníku a jejich nabídka se stále rozšiřuje. Z recyklovaných kapslí vznikají i unikátní projekty jako limitované edice kapesního nože Rybička, jejichž prodejem Nespresso podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem.

Použité hliníkové kapsle je možné odevzdat v Nespresso Boutiques, dopravci DPD při převzetí objednávky kávy, odeslat přes Zásilkovnu s použitím kódu 96456023 nebo mohou zákazníci v Praze využít síť kontejnerů na tříděný odpad - více než 1 700 šedých kontejnerů určených ke sběru kovových obalů. Společnost Nespresso pak zajišťuje následnou recyklaci. Více se o recyklaci dozvíte zde.

DATART

DATART nabízí svým zákazníkům možnost v každé prodejně bezplatně odevzdat malý spotřebič k ekologické likvidaci. Přinést můžete jak mixéry, fény, rádia, vysavače či smartphony, tak baterie nebo třeba žárovky. A pokud máte doma vysloužilý velký spotřebič, se kterým se nechcete tahat, DATART vám jej v rámci prémiové dopravy DOPRAVART odveze. Přispějte s námi k ochraně životního prostředí. Více informací zde. 


IKEA

Společně dokážeme víc.

Naše výrobky z bavlny jsou příjemné, hebké, odolné - a za dostupnou cenu.
Neustále podporujeme pozitivní změny v bavlnářském průmyslu. Od roku 2015 pochází veškerá bavlna ve výrobcích IKEA z udržitelnějších zdrojů, které jsou méně náročné na spotřebu vody.


RECYKLAČNÍ KONTEJNER

Ve Westfield Chodov naleznete také oranžový kontejner na použitý textil. Cestu k východu Z ČERVENÝCH GARÁŽÍ U HYPERMARKETU ALBERT, kde se kontejner nachází, si za tu dobu našla řada zákazníků. Odevzdali do něj už 2 939 kilogramů oblečení, látek a jiných doplňků.
Firma Potex, která oranžový kontejner ve Westfield Chodov provozuje, tímto způsobem nashromážděné oblečení rozděluje mezi řadu neziskových organizací (například Centrum sociálních služeb Praha nebo spolky Progressive a Naděje). 

FRUITISIMO

Už delší dobu se také snaží minimalizovat produkci odpadu a snižovat počet plastů. Svým zákazníkům podávají ovocné a zeleninové drinky do recyklovaných rPET kelímků a lahví, které se používají stále dokola. Zákazníky se snaží ke snižování plastů motivovat, proto při každém dalším nákupu se svou nebo Fruitisimo lahví mají nákup levnější.