WESTFIELD CHODOV

RECYKLAČNÍ SLUŽBY

MOTTO: PŘINESTE STARÉ, ODNESTE SI NOVÉ 

RECYKLAČNÍ KONTEJNER VE WESTFIELD CHODOV

Od června 2019 stojí také ve Westfield Chodov oranžový kontejner na použitý textil. Cestu k východu Z ČERVENÝCH GARÁŽÍ U HYPERMARKETU ALBERT, kde se kontejner nachází, si za tu dobu našla řada zákazníků. 

Odevzdali do něj už 2 939 kilogramů oblečení, látek a jiných doplňků. 

Firma Potex, která oranžový kontejner ve Westfield Chodov provozuje, tímto způsobem nashromážděné oblečení rozděluje mezi řadu neziskových organizací (například Centrum sociálních služeb Praha nebo spolky Progressive a Naděje). 

ODMĚNA ZA RECYKLACI S KIEHL´S

Kiehl's využívá recyklované materiály všude, kde je to jen možné. Všechny prodejny Kiehl's třídí odpad a k recyklaci použitých obalů motivují i své zákazníky prostřednictvím svého programu RECYKLUJ A ZÍSKEJ ODMĚNU.

Přinesete-li prázdný obal od produktu Kiehl's na kteroukoli lokaci této značky, získáte za něj razítka, která pak proměníte za deluxe miniatury oblíbených produktů.

Více na www.kiehls.cz 


RECYKLUJTE S NÁMI

Nespresso nabízí program recyklace použitých hliníkových kapslí s kávou Nespresso a podporuje své zákazníky, aby tento program aktivně využívali a dali kapslím druhý život. Hliník jako obalový materiál zajišťuje dlouhodobé zachování čerstvosti křehkých aroma a bohatých chutí kávy. Zároveň je to 100% a nekonečně recyklovatelný materiál, recyklací tedy neztrácí žádnou ze svých vlastností. V roce 2020 společnost Nespresso představila první kapsle vyrobené z 80 % z recyklovaného hliníku a jejich nabídka se stále rozšiřuje. Z recyklovaných kapslí vznikají i unikátní projekty jako limitované edice kapesního nože Rybička, jejichž prodejem Nespresso podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem.

Použité hliníkové kapsle je možné odevzdat v Nespresso Boutiques, dopravci při převzetí objednávky kávy a nově mohou zákazníci v Praze využít síť kontejnerů na tříděný odpad - více než 1 500 šedých kontejnerů určených ke sběru kovových obalů. Společnost Nespresso pak zajišťuje následnou recyklaci. 

Více se o recyklaci dozvíte zde. 

ZRECYKLUJTE S NÁMI VÁŠ STARÝ SPOTŘEBIČ BEZ STAROSTÍ

DATART nabízí svým zákazníkům možnost v každé prodejně bezplatně odevzdat malý spotřebič k ekologické likvidaci. Přinést můžete jak mixéry, fény, rádia, vysavače či smartphony, tak baterie nebo třeba žárovky. A pokud máte doma vysloužilý velký spotřebič, se kterým se nechcete tahat, DATART vám jej v rámci prémiové dopravy DOPRAVART odveze. Přispějte s námi k ochraně životního prostředí. Více informací zde. 

UDRŽITELNÉ SLUŽBY

MOTTO: NAKUPUJTE BEZ OBALU

FUSAKLE

NAČEPUJ SI U NÁS PRACÍ GEL A ŠETŘI ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Gel ze složek rostlinného původu neobsahuje fosfáty, chlór, EDTA, formaldehyd ani syntetická barviva univerzální na barevné i černé prádlo bez potřeby přidat aviváž, protože krásně voní. Kup si u nás i skleněné nádoby v objemu 0,5L a 1L nebo si přines vlastní. Fusakle spolupracují s lokálním českým výrobcem pracích prostředků značky Qualt. Ta si plně uvědomuje dopad používání pracích prostředků na životní prostředí a proto zařadila do své výroby prostředky, které získaly známku "Ekologicky šetrný výrobek".

VESELÁ VEVERKA

PŘINES SI VLASTNÍ NÁDOBU

Nakupte sortiment Veselá Veverka s ohledem na přírodu do vlastní nádoby.
Až budete příště přemýšlet nad rychlým, chutným a ideálně také zdravým řešením malého hladu nebo velké chuti mlsat, vzpomeňte si na Veselou Veverku.

dm drogerie markt

V prodejně dm nabízíme možnost nákupu ekologických čisticích a pracích prostředků značky Yellow & Blue od společnosti Tierra Verde do opakovaně plnitelných nádob. Zákazníci si tak do stejných nádob mohou stáčet gel na nádobí s citrónovou silicí, univerzální čistič s pomerančovou silicí, prací gel z mýdlových ořechů s vůní levandule a máchadlo prádla s levandulovým extraktem.