PROGRAM A REZERVACE

VÍKENDOVÉ WORKSHOPY

SOBOTA 14.3.

14:00 a 16:00 JAK NA EKOLOGICKÉ A ZDRAVÉ PRANÍ S BEZOBALU

Rychlá doba nám přináší rychlé řešení, jak účinně odstranit odolné skvrny na oblečení, které jsou však obrovskou zátěží pro naše zdraví i přírodu. Zamysleli jste se někdy nad tím, co všechno stojí za čistým oblečením? O tom, jak se dá prát a žít udržitelně se dozvíte na workshopu s organizací Bezobalu. Odměnou vám bude ekologický prací prášek, který si jednoduše sami namícháte.

Kapacita: 15 účasníků - 2 možné časy (nutná rezervace) SOBOTA 14.3.

18:00 PŘÍBĚH KOLOREK - ROZLOŽITELNÉ PLENKY PRO MIMINKA

Zjistěte více o jejich vzniku, o tom proč jsou EKO a co se připravuje do budoucna.

Kapacita: 30 účasníků (nutná rezervace) NEDĚLE 15.3.

14:00-16:00 WORKSHOP ODPOVĚDNÁ DÍLA - ŠPULKOHRANÍ

Pamatujete se na babiččinu dřevěnou špulku, čtyři hřebíčky a provázek, ze kterého pod šikovnýma rukama rychle vznikal pletený copánek? Ne? Nevadí, na Špulkohraní se do toho rychle vpravíte. Jen ta špulka je o kousek větší. Z copánků, upletených na naší gigantické špulce, vyrábíme šály, čepice, nákrčníky, dekorace na zeď i podložky do kuchyně. Co kdo chce.

Kapacita: 30 účasníků (nutná rezervace) SOBOTA 21.3.

14:00 ODPOLEDNE S VOGUE CS


Setkejte se se šéfredaktorkou československé Vogue Andreou Běhounkovou a poslechněte si rady, tipy a další zajímavé informace od stylisty nejrespektovanějšího módního časopisu.


Andrea Běhounková je novinářka a šéfredaktorka. Posledních osm let vedla českou mutaci ELLE, předtím velmi úspěšně relaunchovala časopis Žena a život. Andrea se netají tím, že by pod značkou Vogue ráda vytvořila první skutečně módní časopis na českém a slovenském trhu. Její vizí je vytvořit médium, které si vezme to nejlepší z DNA tradiční značky a zkombinuje to s novinkami digitálního světa.

Kapacita: 30 účasníků - FACEBOOK SOUTĚŽNEDĚLE 22.3.

14:00-16:00 WORKSHOP ODPOVĚDNÁ DÍLNA - KAZETÁŘ

Audiokazeta je prostě nesmrtelná klasika, i obyčejná tužka díky ní na začátku devadesátek získala úplně nový rozměr. Specifický tvar kazety nás fascinuje i po letech, a proto nás napadlo použít ji jako materiál pro tvoření. Celá audiokazeta se recykluje velmi špatně, musí se rozebrat na součástky. Detailní pohled do nitra kazety nás inspiroval k výrobě unikátních šperků nebo peněženky. Magnetické pásky, plastové kotouče, gumová kolečka - co chtít víc?

Kapacita: 30 účasníků (nutná rezervace)  SOBOTA 28.3.

14:00-16:00 KAMILA VODOCHODSKÁ

Návrhářka, stylistka a módní koučka vám poradí, jak si obstarat malý efektivní šatník ohleduplný k planetě, našemu zdraví a přitom plný osobitého stylu.

Kapacita: 15 účasníků (nutná rezervace)   SOBOTA 28.3.

16:00 - 18:00 YAGE

Výroba aromaterapeutických mlh s bioaktivní kosmetikou Yage. Namíchejte a odneste si vlastní mlhu.     

Kapacita: 30 účasníků - FACEBOOK SOUTĚŽ   NEDĚLE 29.3

14:00 WORKSHOP ODPOVĚDNÁ DÍLNA - DÁT DENIMU ŠANCI

Vadí nám, jak produkce denimu zatěžuje životní prostředí. Při výrobě se spotřebuje mnoho vody, používá se bavlna ošetřovaná pesticidy, bělení a odbarvování džínoviny škodí nejen přírodě, ale také zdraví těch, kdo s ní pracují. Vznikne ale odolný materiál, který je škoda vyhodit jen kvůli mírného obnošení. A tak ze starých riflí vyrábíme stylové pelíšky pro domácí mazlíky a různé módní doplňky.

Kapacita: 30 účasníků (nutná rezervace)